• 1990 Yılından günümüze sağlam adımlarla ..

  1990 Yılından günümüze sağlam adımlarla ..

  Sürücü Kursumuza hoş geldiniz.

  DETAYLI BİLGİ
 • En Etkili Eğitim Proğramı

  En Etkili Eğitim Proğramı

  En Etkili Eğitim Proğramımız için sizleri Sürücü Kursumuza bekliyoruz..

  DETAYLI BİLGİ
 • Hiç bir başarı tesadüf değildir..

  Hiç bir başarı tesadüf değildir..

  Desteklerinden dolayı çalışma arkadaşlarımıza ve kurs adaylarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz..

  DETAYLI BİLGİ

Online Eğitim Makaleleri

İNCELE

Didim Yenihisar Sürücü Kursu

1990 yılındaki kuruluş amacımız sürücü eğitimi alanında, yenilik, kalite ve hizmet sunumu açısından Didim’in ve Türkiye’nin en iyi Sürücü kursu olan Yenihisar Motorlu Taşıt Sürücü Kursu, kursiyerlerinin teorik ve pratik eğitim alanlarında da her türlü ihtiyaçlarına, (programlarımız dışında da) çözümler üreterek cevap vermek ve bu sayede personelimizin çalışmaktan gurur duyduğu, Türkiye’nin seçkin sürücü kursları arasında yer almaktır . Kursumuz, ülkemizde sürücü hatalarından kaynaklanan ve her gün onlarca can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının önlenmesi veya en az düzeye indirilmesi için ülke çapında yapılan çalışmalara, verdiği kaliteli eğitim ile katkıda bulunmaktadır. Kursumuz bu nedenle “Bilinçli Sürücü” yetiştirmeye özel bir önem vermekte ve bu uğurda gayret sarf etmektedir. "İddialıyız ” "1990 Yılından beri Didim'in ve Türkiye'nin en iyi sürücü kursuyuz” "Eğitim vermek , bildiğini öğretmek yetenek işidir" "Kursumuzu Görmeden Karar vermeyin !”

HAKKIMIZDA BİZE ULAŞIN

Yardım

Trafik ve Çevre Bilgisi 23 soru, İlkyardım 12 soru, Motor 9, Trafik Adabı 6 soru olmak üzere toplam 50 soru sorulur. Sınav süresi ise 45 dk dır.

Etkilemez, yanlış doğruyu götürmüyor. Başarılı olmak için 50 sorudan en az 35 doğru cevap yapmalıdır.

Trafik ve Çevre Bilgisi 16 , Araç Tekniği 6 ve İlkyardım 8 olmak üzere toplam 30 saat ders verilir.

Trafik ve Çevre Bilgisi Dersi;

Trafik ve Çevre Bilgisi Dersine Emekli Matematik Öğretmeni İbrahim AYHAN girmektedir - Yıllardır sürücü kurslarında eğitmenlik yapan hocamız dersimizi büyük bir titizlikle anlatmaktadır, Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinde Genel Trafik kanun ve yönetmeliği ile Trafikte dikkat edilmesi gereken kurallar anlatılmaktadır;

Trafik Adabı Dersi;

Trafik Adabı Dersine Emekli Matematik Öğretmeni İbrahim AYHAN girmektedir - Yıllardır sürücü kurslarında eğitmenlik yapan hocamız dersimizi büyük bir titizlikle anlatmaktadır; Trafik Adabı özellikle eski ehliyet  sahiplerinin de tekrar alması gereken önemli bir derstir.

Araç Tekniği Dersi;

Araç Tekniği dersine Uzman Gamze SİVRİOĞLU girmektedir - Yıllardır sürücü kurslarında eğitmenlik yapan hocamız dersimizi büyük bir titizlikle anlatmaktadır, Araç tekniği dersimizde motor ve aracın tanımı ile birlikte sınavda karşınıza çıkabilecek sorular da birlikte değerlendirilmektedir;

İlkyardım;

İlkyardım dersine Emekli Hemşire Nurten ERTEKİN girmektedir - Yıllardır Sağlık sektöründe hemşirelik hizmeti verip emekli olmuştur; ilkyardım eğitici eğitmenliği belgesine de sahip olan hocamız , dersimizi büyük bir titizlikle anlatmaktadır, cansız maket üzerinde de uygulamalı olarak verilen ilk yardım eğitimini aslında her bireyin alması gereklidir - İLKYARDIM HAYATKURTARIR -

Teorik (E-sınav) ve direksyion sınavları için toplam 4 hak vardır. Fakat direksiyon sınavlarında 4 hakkı biten aday yeniden kurs ücreti ödeyip 12 ders direksiyon eğitimi alarak teorik (E-sınav) sınava girmeye gerek olmadan 2. kez 4 hakkını kullanabilir..

Teorik sınavlarda 70 puanın altında puan alan kursiyerler başarısız olarak kabul edilir. Yeterli puan alamayan kursiyerler bir sonraki sınavda tekrar tüm derslerden sorumludur..

Direksiyon dersi ciddiye alınması gereken bir konudurBu açıdan oldukça önemlidir. Sonuç olarak orta da can güvenliği söz konusudur.  Ve asla göz ardı edilmeyecek bir konudur. Öncellikle bunun bilincinde olmalıyız. Sunduğumuz kaliteli eğitim ve profesyonel kadromuz ile sizlere her zaman en doğru eğitimleri vermekteyiz. Bu sayede sürücü adaylarımızın çok daha kaliteli sürüş eğitimi almasını sağlıyoruz. Park çalışması yapmak düz ve geri gidişler, dik giriş çıkışlar, iki araç arasına düz girip çıkmak ve buna benzer bir çok sürüş yöntemini hep birlikte öğreniyoruz.

Bu programın genel amacı direksiyon eğitimi almak isteyen ve yasalara uygun olan tüm sürüş adaylarımıza en doğru biçimde ehliyet aldırmaktır.

-Süreceği aracı aracı tanıtarak, aracını sürebilmesi için, gerekli olan beceri ve davranışları ilke edinerek alışkanlık haline getirmesini sağlamak

-Araç kullanımında trafik kazalarına yol açacak her türlü dikkatsizlikten korunarak trafik kurallarına uyma alışkanlığı edinmesini sağlamak.

-Şehir içi ve şehir dışı yollarda araç sürerken trafik ışık levhalarına dikkat etmek ve bu konunun ilke edinmesini belirli bir kavram haline getirebilmek.

-Değişik yol ve hava şartlarında araç sürerken dikkat etmesi gereken hususlara uyarak, gerekli emniyet tedbirini almalarının önemini kavratmak.


Hayır. Sürücü Kursumuzdan aldığınız belgeler ile birlikte en yakın Nüfus müdürlüğüne başvurup sürücü belgenizi aldıktan sonra araç kullanabilirsiniz.

Dönem açılış ve sınav tarihleri M.E.B. tarafından her ayın ilk 10 günü dönem açılışı yapılabilmektedir;
Dönem açılış tarihi sonunda teorik derslerinde Trafik ve Çevre Bilgisi , Araç Tekniği, ilkyardım ile Trafik adabı derslerinden sorumludurlar. 
Teorik eğitimleri biten adaylarımız E-sınav merkezlerinden alınan randevulara sadık kalarak girdikleri sınavdan başarılı olurlar ise;
Direksiyon eğitimleri başlanmaktadır; 
Direksiyon eğitimini alan adayımız Direksiyon uygulama sınavına hazır olarak beklemektedir.
Yaklaşık kurs dönemimiz 2-2,5 ay civarı sürmektedir.

Özel tertibatlı, elden kumandalı veya otomatik vitesli araçlar kullanabilirler.

Bunun belirleyicisi de kapsamlı sağlık kuruluşundan alınacak sağlık raporudur.

Bu ehliyeti ömür boyu kullanmak veya belirli aralıklarla güncellemek, alacağı Sağlık Kurulu Raporunda kesinlik kazanır.

El veya ayakta ortopedik sakatlığı olanlar ve işitme engelliler H sınıfı ehliyeti ömür boyu kullanabilir.

Böyle bir durumda yapılacak ilk iş H sınıfı ehliyet alabilir raporu almak olmalıdır. Rapor alındıktan sonra, daha önceden ehliyetini almış olduğu veya en yakın Nüfus Müdürlüğüne başvurması yeterli olacaktır. Kendisindeki mevcut ehliyet alınıp yerine H sınıfı ehliyet verilir. Ve bu işlemin sürücü kursları ile bir ilgisi yoktur.

E-sınav ( Elektronik Sınav )merkezimiz en yakın Aydın'da olduğu için Aydın'da olmaktadır; Ama Didim ilçemizde E-sınav merkezi ile ilgili onay alındığı için en kısa sürede de Didim İlçemizde açılışı yapılacaktır..

E-sınav ( Elektronik Sınav ) merkezi Didim'de Yenihisar  Anadolu Lisesinde en kısa sürede açılacaktır.

Didim E-sınav merkezi açılıyor;

Didim E-sınav merkezi açılıyor; Didim'de uzun uğraşlar sonucu onayı gelen e-sınav merkezimizin açılışı en kısa sürede yapılacaktır;
Didim'de bulunan Yenihisar Anadolu Lisesi binasında tesis edilecek Didim E-Sınav merkezi laboratuvarı toplam 23 bilgisayardan oluşacaktır;
Didim E-sınav merkezi konforlu ve , modern olarak son teknoloji ile donatılacaktır;
Artık sürücü adaylarımız Aydın'a gitmek zorunda kalmayacaklar, kendi ilçemizde yapılacak olan Didim e-sınav merkezinde sınavlara girerek, bir sürü yol çilesinden ve stresinden de kurtulmuş olacaklardır;
Didim E-sınav merkezi tesisi en kısa sürede başlanacak olup tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz;
Emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz , Şube müdürümüz ile tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.
Didim Yenihisar Sürücü Kursu


Didim E-Sınav (Elektronik sınav ) Merkezi Ulaşım google map üzerinden ulaşmak için lütfen tıklayınızYenihisar Sürücü Kursuna ait bir Youtube kanalı var mıdır?

Yenihisar Sürücü Kursumuz 1990 yılında kurulan , Didim'in ilk sürücü kursudur; Sizlerin verdiği desteklerle büyüyerek ve teknolojiye ayak uydurarak bugünlere kadar geldik Didim'de sektörün öncüsü olan bir sürücü kursu olarak görsel eğitime yönelik yeterli materyallerin olmadığını fark ettik Yenihisar Sürücü Kursu Youtube Kanalımızı kurduk. Yenihisar Sürücü Kursu Youtube Kanalımızdan sürekli olarak eğitimlere katkı sağlayacağını düşündüğümüz videolar paylaşacağız. Umarız sizlere faydalı olan bir proje olur..

Yenihisar Sürücü Kursu Youtube Kanalı Abonelik için tıklayınız..Hayır, girmelerine gerek yoktur. Bu durumda sadece direksiyon sınavına girmek yeterlidir. Tabi ki yeter sayıda direksiyon eğitimini almak gerekiyor.

Sınavlardan kalmak sizin için iki şeyin kaybına neden olur. Birincisi zaman, ikincisi ise sınav ücretlerini tekrar ödemeniz gerekir. Ne direksiyon sınavında ne de ehliyet sınavında tek hak verilmiyor. Teorik sınav ve direksiyon için 4’er hakkınız bulunmaktadır.

Eğer kendinizi yetersiz hissediyorsanız sürücü kursunuz üzerinden ekstra ders talebinde bulunabilirsiniz. Ekstra ders almanız size fayda sağlayacaktır.

Eğer yazılı ve direksiyon sınavından başarılı olursanız sürücü kursunun hazırlayacağı İlçe Milli Eğitimin onaylayacağı ehliyet sertifikasını 1-2 hafta içerisinde alabilirsiniz. Sertifikanızı aldıktan sonra Türkiye’nin neresinde isterseniz randevu almak koşuluyla trafik tescil birimlerinden sertifikanızı ehliyet belgesine dönüştürebilirsiniz.

Ehliyetler o sırada verilmemektedir. Fakat ehliyetiniz PTT üzerinden evinize yollanıncaya dek 2 haftalık geçici belge verilmektedir. Bu belge ile trafik çevirmelerinde normal ehliyetiniz varmış işlem yapılır. Fakat geçici belge ile resmi işlem yapılmaz. Zaten ehliyetiniz ortalama 1 hafta içerisinde elinize ulaşacaktır.

Teorik sınav 45 dakika sürmektedir. Bu sınavda toplam 50 soru soruluyor ve en az 35 doğru cevap vermek gerekiyor. Yanlışlar doğru cevaplara etki etmiyor.

Direksiyon sınavı 5+30 dakika olmak üzere toplam 35 dakika sürmektedir. Sürücü adayına ilk 5 dakika içerisinde kullanacağı aracın iç ve dış donanımlarıyla ilgili sorular sorulmaktadır. Bu sorulara doğru cevap vererek ikinci adıma geçilir. Bu adımda sürücü adayı kendini ispat etmek zorundadır. 3 renkli puanlama sistemi bulunmaktadır. Sarı, Mavi ve Kırmızı olmak üzere. En büyük hatalar kırmızı kategoride yer almaktadır. Bu tarz hatayı yapan sürücü adayının sınavı sonlandırılmaktadır. Ehliyet sınavında puanlama durumu söz konusu değildir. Başarılı veya başarısız durumu yer alır.

Hayır, böyle bir durum söz konusu değildir. Sürücü kursunda verilen eğitimlere resmi olarak katılmak zorundasınız. Zaten sürücü kursunda direksiyon ve teorik sınav olarak iki tür eğitim verilmektedir.

 • Türkiye’deki sürücü kurslarının sayısı oldukça fazla. Bu sebeple gitmeyi düşündüğünüz kursun başarı oranını ve önceki deneyimlerini öğrenerek işe başlamalısınız.
 • Ehliyet sınavları, elektronik sınav ve direksiyon sınavı olarak iki bölümden oluşuyor. Bu nedenle sürücü kursu seçerken her iki alanda da araştırma yapmak önemli. Kurs döneminde size toplamda kaç saat teori ve kaç saat pratik ders süresi ayrılacağını mutlaka öğrenmelisiniz.
 • Bu noktada en önemli ayrıntı direksiyon dersi eğitimi. Her kursta farklı uzunlukta ders saatleri mevcut. Size ne kadar süre ayrılacağı konusunda mutlaka önceden anlaşmalısınız. Bazı kurslarda toplamda 1 saatlik eğitimi aynı arabada 2-3 kişiye birden vererek süreyi kısalttıklarını gözden kaçırmamalısınız.
 • Yine direksiyon derslerinde hangi araçlarla eğitim verildiğini, marka ve modellerini incelemekte fayda var. Bunların sınavlarda kullanılan araçlardan olduğuna emin olun yada sürücü kursundaki araçla sınava gireceğinizi öğrenin, daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Tüm eğitimler için her sürücü kursunda farklı fiyatlandırmalarla karşılaşabilirsiniz. Kaliteli eğitimi doğru fiyat ile almalısınız.
 • Didim'de dört sürücü kursu bulunmaktadır, 
 • Didim'de en eski (1990 yılından beri) ve en tecrübeli sürücü kursu Yenihisar Sürücü Kursudur
 • 1. Yenihisar Sürücü Kursu 2-Eda Sürücü Kursu 3-Didim Sürücü Kursu 4-Altınkum Sürücü Kursları olup, tercihinizi doğru yapmalısınız,aldığınız eğitim ile sınav sonunda trafikte aktif araç kullanabilmelisiniz, Araştırma sonuçlarında sizin de takdir edeceğiniz gibi Yenihisar Sürücü Kursu en yeni araçlar ile eğitimde kaliteden ödün vermeyen , Didim'in başarı oranı en yüksek sürücü kursudur.
 • Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne bağlı olarak her sürücünün belirli sağlık şartlarını taşıması gerekiyor. Sürücü kursuna başlarken ve ehliyet belgesi için başvuru işlemlerinde, belirli kurumlardan aldığın sağlık raporunu teslim etmen gerekir. Ehliyet yenileme işlemlerinde de güncel sağlık raporu belgesi istenir. Ehliyet alırken gereken sağlık raporunu alabileceğin kurumlar şöyle:
  Sağlık Bakanlığı’na ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri (devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri tıp fakülteleri)
  Aile sağlığı merkezleri (aile hekimleri)
  Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı özel hastaneler, özel tıp merkezleri ve özel muayenehaneler

  • Ehliyet sınavı öncesinde sınava gireceğin yeri öğrenmek için hali hazırda online bir platform mevcut değil. Bu bilgiyi sürücü kursları sana sınava giriş belgeni onaylarken veriyor. Bu belge olmadan sınava girmen mümkün değil. Dolayısıyla belgeyi edindiğinden emin olmalısın.

   Yazılı sınava girerken nüfus kağıdın mutlaka yanında olmalıdır.
   Sınav saatinden geç gidersen sınava alınmayarak başarısız sayılırsın. Rahat bir ön hazırlık için sınav başlama saatinden yarım saat önce orada olmakta fayda var.
   Sınav alanına elektronik cihaz sokmana izin verilmiyor. Bu sebeple yanında cep telefonu, tablet ya da farklı dijital cihazlar götürmemeye dikkat etmelisin.

  • Yazılı sınavın yanı sıra artık tüm şehirlerde de yürürlülüğe giren e-sınav (elektronik sınav) uygulamasına geçildi.

   E-ehliyet sınavına sadece “Özel MTSK Modülü”, yani Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Modülü üzerinden başvuru yapılabilir. Bu da senin adına sınav randevusu başvurunu, sürücü kursun yapacak demektir. Bu nedenle, internet üzerinden herhangi bir site aracılığı ile başvuru yapmana gerek yoktur.
   Başvuru kaydın oluşturulduktan sonra senin yapman gereken e-sınav ücretini yatırma ve dekontunu sürücü kursuna teslim etmektir.
   Randevu sistemine girilmek üzere son 6 ayda çekilmiş, renkli bir biyometrik fotoğrafın da istenebilir.
   Başvurun, İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından incelenir ve uygunsa onaylanır. Onay verildikten sonra sana randevu sistemi üzerinden bir sınav tarihi verilir.
   E-ehliyet sınavı giriş belgesi kayıtlı olduğun sürücü kursu tarafından sistemden alınarak sana teslim edilir. Sınav giriş belgen olmadan ve sınav giriş belgesindeki bilgilerin doğru olmadan sınava giremezsin.
   E-sınav doğrudan bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir. Bilgisayar ekranında, sana sorulacak olan sorulara ait 4 şıktan sana göre doğru olanını, ekrana dokunarak işaretlemen gerekir. Herhangi bir yazılı işlem yapmayacağını, tüm işlemlerin bilgisayar ile yürütüleceğini tekrar hatırlatalım.
   E ehliyet sınav sonuçları, http://esinav.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklanmaktadır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra siteye girebilir ve TC kimlik numaran ile sınav sonucunu öğrenebilirsin.

  Blog

  Müşteri Destek Numaramız

  0 (543) 604-9978

  Mail Adresimiz

  info@yenihisarsurucukursu.com